Sport a volný čas

Dovolujeme si Vám nabídnout několik výletů, které zpříjemní Vaši dovolenou i obchodní schůzku.V přilehlé části hotelu se nachází tenisové kurty na kterých 'vyrostla' slavná rodačka  a Wimbledonská vítězka tenistka Petra Kvitová.

Fulnek leží v podhůří Oderských vrchů a nedaleko Beskyd, je ideálním místem pro turistiku a cykloturistiku.

Nabízíme Vám  zároveň pár tipů na výlety do blízkého okolí, které zpříjemní Váš pobyt:

HEIpark

Nedaleko hotelu se nachází sportovně-rekreační centrum HEIpark Tošovice. Návštěvníkům nabízí zábavu, relaxaci i adrenalin na bobové dráze, v lanovém centru či na horolezecké stěně, v zimním období na sjezdovkách a snowparku. Pro děti jsou připraveny trampolíny a skluzavky.

 

Přehradní nádrž Šance

Údolní nádrž u železniční zastávky Ostravice byla podle původních úvah o potřebě ochrany před povodněmi, později doplněných záměrem zásobení ostravského průmyslu a obyvatelstva pitnou vodou, vybudována v letech 1964 až 1969. Účelem vodního díla dnes je zejména zásobování obyvatelstva pitnou vodou a ochrana před povodněmi. V rámci exkurze lze navštívit elektrárnu pod hrází, betonovou štolu v hrázi a vodní věž.

 

muzeum Tatra Kopřivnice

Ve zcela unikátním Technickém muzeu Tatra Kopřivnice je zachycena téměř stopadesátiletá historie automobilky Tatra od doby, kdy byl roku 1897 vyroben první automobil v Rakousko-Uhersku, nazvaný Präsident. Osobní, sportovní a nákladní automobily značky Tatra, podvozky, motory, sportovní letoun a další zajímavosti jsou pro mnohé návštěvníky města tím největším lákadlem.

 

Pivovar Ostravar

První pivo se v Ostravaru začalo stáčet na jaře roku 1898. Areál pivovaru byl vybudován z typicky červených cihel. Pivovar je v provozu, ve staré varně bylo zřízeno pivovarské muzeum. Exkurzní trasa pivovarem a expozice pivovarského muzea je otevřena od roku 2000. Za odborného výkladu se zde můžete seznámit s jednotlivými procesy vaření piva. Exkurze je zakončena prohlídkou muzea a následnou degustací piva z produkce pivovaru.

 

Zámek Kunín

Zámek Kunín postavil v letech 1926 až 1734 pro hrabata z Harrachu významný rakouský barokní architekt Johann Lucas von Hilderbrandt. Největšího rozkvětu se zámek dočkal na přelomu 18. a 19. století za osvícené majitelky Marie Walburgy z Truchsess-Waldburg-Zielu, která zde vybudovala jeden z nejmodernějších vzdělávacích ústavů tehdejší střední Evropy. Jeho nejznámějším žákem byl pozdější otec národa a velký český historik František Palacký. Zdevastovaný zámek prošel od roku 2000 rozsáhlou rekonstrukcí a postupně se do něj vracejí původní zámecké sbírky.

 

Praděd

Majestátný vrchol Pradědu (1491 m n m.) v pohoří Hrubého Jeseníku je turisticky atraktivním a často navštěvovaným cílem, má ideální podmínky pro zimní a letní sporty. Na této hoře byla v letech 1970-80 vybudována víceúčelová telekomunikační věž, která i s anténním nástavcem měří přes 160 metrů, spolu s výškou hory tvoří nejvyšší bod České republiky. Za příznivého počasí je odtud možné spatřit Krkonoše a Vysoké Tatry.

 

Hotel AMOS * * *     Fučíkova 184     742 45 Fulnek